Kontakt garantier och utlåning

 
KontaktpersonTelefon           E-postAnsvarsområde
Eva Cassel 08 613 47 51 eva.cassel@riksgalden.se Avdelningschef
Kristoffer Eriksson 08 613 47 67 kristoffer.eriksson@riksgalden.se Samarbete med Sida
Daniel Annas 08 613 45 61 daniel.annas@riksgalden.se GKN Aerospace, Saab Aerospace
Ann-Christine Hagelin 08 613 46 21 ann-christine.hagelin@riksgalden.se Samlad riskanalys, Prissättning och värdering
Erik Jansson 08 613 45 74  erik.jansson@riksgalden.se Kvantitativ analys, Skeppshypotekskassan
Anna Karin Järemo 08 613 47 29 annakarin.jaremo@riksgalden.se Prissättning och värdering
Camilla Kullander-Berglund 08 613 47 21 camilla.kullander-berglund@riksgalden.se Nordiska Investeringsbanken, Nordiska museet, Öresundsbro Konsortiet och Svedab, Saab Automobile AB, Pensionsgarantier, Utlåning till andra länder,
Ricard Lalander 08 613 47 03 ricard.lalander@riksgalden.se Fordringshantering, garantiprogram, garantier till anställda inom utrikesförvaltningen
Johan Löfqvist Klass 08 613 45 34 johan.lofqvist@riksgalden.se Samlad riskanalys, GKN Aerospace, Saab Aerospace, Pensionsgarantier, Eurofima, AB Svensk Exportkredit
Peter Mårtensson 08 613 47 18 peter.martensson@riksgalden.se Arlandabanan, A-train, 
Gällöfsta Kurscenter, Säkerheter för Kärnavfallsfonden

Övriga frågor

Kontakt Riksgälden